Az egyik legnépszerűbb játék a gyerekek körében, vagy megkockáztatom, a legnépszerűbb, a bújócska. Ezer féle variációt ki lehet rá találni, kezdve a szokásos bújocskánál otthon a lakásban, vagy kint a kertben, amikor egymást kell megkeresni, de ugyanilyen népszerűségnek örvend az is, ha egy tárgyat rejtünk el valahol, és azt kell megkeresni a gyerekeknek, ami nyelvgyakorlás szempontjából is remek lehetőség. A nyári BEBE ANGOL játszóházban például nagyon élvezték a gyerekek, amikor az eldugott cirkuszi állatokat (24 db kis képet) kellett megkeresni a kertben. Most, hogy itt ez a gyönyörű őszi idő, érdemes kihasználni, és minél többet kirándulni menni a természetbe. Gyerekekkel még élvezetesebbé tehetjük a természetjárást, ha egy kis bújocskával, kincskereséssel kötjük össze. Hallottatok már az egyre népszerűbb játékról, a geocaching-ről?
Nekünk néhány hónappal ezelőtt hívta fel rá a figyelmünket egy barátunk, és mióta elkezdtük, kéthetente megyünk kincset keresni. A geocaching lényege ugyanis az, hogy egy GPS segítségével megtaláljuk az elrejtett kincset, egy konyhai műanyag dobozkát, amit valaki egy számára felfedezésre érdemes helyen korábban elrejtett, és a rejtekhely pontos koordinátáit beregisztrálta a geocaching hivatalos oldalára.
Ez a játék eredetileg az Egyesült Államokból indult, de hamar eljutott Magyarországra, és ma már hazánkban is többezer ládikó vár felfedezésre. Ami különösen jó ebben az egészben, hogy a ládák többsége olyan helyen lett elrejtve, ami valóban nagyon jó turista célpont, és ha rákeresünk a geocaching oldalán, magunk is meglepődhetünk, hogy a közelünkben mennyi csudaszép hely vár felfedezésre.
Mi a múltkor a pátyi pincesoron kerestünk ládát (ott sajnos nem találtuk meg), másnap a biai temető mellett a kolostorromnál (ott szerencsére már sikerrel jártunk), ma délelőtt pedig a pátyi kőbányánál. Azt hiszem, a képek önmagukért beszélnek, mennyire élvezték a gyerekek, és milyen jó volt ebben a gyönyörű őszi időben kirándulni.
Az elrejtett ládikókban egyébként mindig van egy jegyzetfüzet, benne egy kétnyelvű (magyar-angol) leírás a játékról, hogy a véletlen megtalálók is tudják, miért van ott az a doboz, és a ládában pedig kis apró kincsek, kindertojás-kütyük, üveggolyók, stb, amiből elvehetünk magunknak egyet, feltéve, ha mi is teszünk bele valamit a következő megtalálónak.
Itt például Gergő már a zsákmánnyal bíbelődik:
Igazi családi program tehát a hétvégékre, iskolai szünetekre, arról nem is beszélve, hogy ingyen van, és egészséges is. :-)
Próbáljátok ki, érdemes, a gyerekek (is) nagyon fogják élvezni!
Friss hozzászólások
10 év 40 hét
10 év 40 hét
10 év 40 hét
10 év 40 hét
11 év 23 hét
11 év 23 hét
11 év 41 hét
11 év 41 hét
12 év 5 hét
12 év 5 hét